12th Annual RESOLUTION SOLUTION

Age Group Results

January 01, 2020


Results by RunTIME Racing Services www.run-time.com


Men: Top Finishers 0- 0 9-11 12-14 15-19 20-24 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-11 12-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

5K TIMED

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ISABEL VAN CAMP KELLER TX 225 18 3   19:52.8 19:58.6 0:05.7 6:23/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JOSHUA SMITH AZLE TX 145 18 1   18:54.2 18:54.2 6:05/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CORA TURNER ALVARADO TX 163 50 12   22:36.8 22:37.9 0:01.0 7:16/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS ROPER WYLIE TX 132 51 5   20:23.4 20:23.4 6:33/M
Top

AGE or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KATHY PHELPS ARLINGTON TX 122 0 174   48:42.1 49:04.9 0:22.8 15:40/M
Top

AGE or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 TOM AMON FORT WORTH TX 5 0 94   32:38.7 33:50.0 1:11.3 10:30/M
Top

Female 8 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JENIVE BARRERA FORT WORTH TX 198 8 85   31:35.3 31:35.4 0:00.0 10:09/M
Top

Female 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 EMERSEN ANDRIES COLLEYVILLE TX 6 10 14   23:25.4 23:27.7 0:02.3 7:32/M
2 ISSABELLA MEJORADA FORT WORTH TX 243 9 60 5:58.2 29:23.7 29:27.9 0:04.2 9:27/M
3 JEZAL VALERO FORT WORTH TX 215 10 104 10:02.3 33:27.7 33:36.8 0:09.0 10:45/M
4 FIONA PAYNE FORT WORTH TX 120 10 105 10:03.2 33:28.6 33:31.4 0:02.7 10:46/M
5 SOPHIE BARRERA FORT WORTH TX 199 11 125 12:24.6 35:50.0 35:50.1 0:00.1 11:31/M
6 HENLEY BAKER GRAND PRAIRIE TX 177 9 191 35:32.9 58:58.4 59:27.2 0:28.8 18:58/M
Top

Male 9 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LINCOLN TUIN FORT WORTH TX 161 11 8   21:43.8 21:43.8 6:59/M
2 BIGMAC WILSON GRAND PRAIRIE TX 217 11 100 11:09.0 32:52.9 32:53.1 0:00.1 10:34/M
3 CHRISTIAN BEAM COLLEYVILLE TX 16 10 127 14:35.5 36:19.4 36:30.8 0:11.3 11:41/M
4 GIOVANNI VALERO FORT WORTH TX 214 10 130 15:23.5 37:07.3 37:16.0 0:08.6 11:56/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GABI WILSON GRAND PRAIRIE TX 218 14 121   35:21.9 35:21.9 11:22/M
2 KAITLYN ORTIZ BENBROOK TX 118 14 184 17:09.9 52:31.8 52:51.5 0:19.6 16:53/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DOMINICK BARRERA FORT WORTH TX 14 13 4   19:56.6 19:56.6 6:25/M
2 MOVIN' MALACHI GRAND PRAIRIE TX 89 13 26 5:01.8 24:58.4 24:58.7 0:00.2 8:02/M
3 JOHN CLARK GRAPEVINE TX 32 12 30 5:37.4 25:34.0 25:36.6 0:02.6 8:13/M
4 THOMAS CLARK GRAPEVINE TX 33 12 35 6:34.1 26:30.7 26:35.1 0:04.3 8:31/M
5 AYDEN ORTIZ BENBROOK TX 116 14 183 32:34.6 52:31.2 52:50.5 0:19.2 16:53/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALLISON MILLER SUNNYVALE TX 95 19 32   26:11.7 27:38.0 1:26.3 8:25/M
2 SOFIE RITTER 241 18 73 4:24.6 30:36.3 30:36.3 9:50/M
3 JORDYNN CONNELL FLOWER MOUND TX 34 16 84 5:17.6 31:29.4 31:46.3 0:16.9 10:07/M
4 TRINITY STALLINS ARLINGTON TX 151 18 133 11:22.3 37:34.1 37:56.1 0:22.0 12:05/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LUKE SMITH AZLE TX 147 18 2   18:59.3 18:59.3 6:06/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 SAMANTHA SHIPP FT. WORTH TX 142 20 16   23:32.4 23:33.7 0:01.3 7:34/M
2 MEGAN ATKINSON BENBROOK TX 11 24 129 13:09.0 36:41.5 36:50.0 0:08.5 11:48/M
3 ANDREA BUNCH FORT WORTH TX 24 24 132 13:53.2 37:25.6 37:37.1 0:11.4 12:02/M
4 ALICIA ROSAS AUSTIN TX 133 24 154 19:57.3 43:29.8 43:45.3 0:15.4 13:59/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JAKOB AMON FORT WORTH TX 3 20 20   23:59.9 25:10.5 1:10.6 7:43/M
2 AUSTIN DECKER ALEDO TX 39 21 52 4:09.8 28:09.8 28:19.8 0:10.0 9:03/M
3 JACOB ATKINSON FORT WORTH TX 9 21 74 6:38.3 30:38.2 30:45.7 0:07.4 9:51/M
4 JORDAN AMON FORT WORTH TX 196 24 95 8:39.3 32:39.2 33:51.3 1:12.0 10:30/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RACHEL GREEN BEDFORD TX 62 29 44   27:29.2 27:30.2 0:01.0 8:50/M
2 TAYLOR AMON FORT WORTH TX 4 26 78 3:36.6 31:05.8 32:16.1 1:10.2 10:00/M
3 ASHLEIGH MCELWAIN FORT WORTH TX 187 29 79 3:36.9 31:06.1 32:17.4 1:11.2 10:00/M
4 PUCKMAREN GLASS FORT WORTH TX 59 28 81 3:49.7 31:18.9 31:37.0 0:18.0 10:04/M
5 MEAGAN SPIEGEL FORT WORTH TX 150 26 86 4:14.3 31:43.5 31:58.2 0:14.7 10:12/M
6 JLIN MCCALLUM ARLINGTON TX 92 28 123 8:01.4 35:30.6 35:48.7 0:18.1 11:25/M
7 AMANDA PALOS FORT WORTH TX 188 28 169 19:33.3 47:02.5 47:14.8 0:12.3 15:07/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KARA RUSSELL FORT WORTH TX 136 33 91   32:25.8 32:27.4 0:01.6 10:25/M
2 AMANDA CHILDRESS BAKERSFIELD CA 29 34 161 12:39.0 45:04.8 45:11.3 0:06.4 14:29/M
3 MELISSA JONES ARLINGTON TX 72 31 163 12:47.3 45:13.1 45:22.6 0:09.4 14:32/M
4 DALIA DOMINGUEZ GRAND PRAIRIE TX 42 33 190 22:36.2 55:02.1 56:10.1 1:08.0 17:42/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ANNE POWELL HASLET TX 125 38 45   27:33.6 27:41.0 0:07.3 8:52/M
2 STEPHANIE ROTH HASLET TX 134 37 47 0:01.0 27:34.6 27:41.7 0:07.1 8:52/M
3 DANIELLE MATHEWS THE COLONY TX 207 35 58 1:30.1 29:03.7 29:12.5 0:08.7 9:20/M
4 EMILY FELKER ALEDO TX 201 36 63 1:59.9 29:33.5 29:38.8 0:05.2 9:30/M
5 RACHEL LOWRANCE ARLINGTON TX 85 37 65 2:08.3 29:42.0 29:51.1 0:09.0 9:33/M
6 JENNIFER WILLSON MIDLOTHIAN TX 172 35 66 2:14.3 29:47.9 29:57.6 0:09.6 9:35/M
7 ANNE KIRK FORT WORTH TX 77 35 68 2:20.8 29:54.5 30:06.0 0:11.5 9:37/M
8 SARAH LASSEN FORT WORTH TX 245 37 101 5:26.2 32:59.8 39:47.4 6:47.5 10:36/M
9 AMBER KAEMMERLING FORT WORTH TX 73 37 136 10:05.6 37:39.2 37:53.7 0:14.4 12:06/M
10 APRIL SANDERS MESQUITE TX 212 39 150 15:09.5 42:43.1 43:03.0 0:19.8 13:44/M
11 HAILEY MILLS FORT WORTH TX 100 37 177 21:33.6 49:07.2 49:21.9 0:14.6 15:48/M
12 AUDRA ORTIZ BENBROOK TX 115 39 185 24:58.9 52:32.5 52:51.6 0:19.1 16:54/M
13 MELISSA CASTILLO DUNCANVILLE TX 27 35 189 26:51.4 54:25.0 55:32.7 1:07.6 17:30/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NATE BARNICLE FORT WORTH TX 238 37 21   24:14.3 24:14.3 7:48/M
2 STACEY CHILDRESS BAKERSFIELD CA 30 37 48 3:21.6 27:35.9 27:43.1 0:07.1 8:52/M
3 JONATHAN LUDLOW FLINT TX 87 38 51 3:53.2 28:07.5 28:15.1 0:07.6 9:02/M
4 RYAN KEPHART FORT WORTH TX 75 36 120 10:52.4 35:06.7 35:14.8 0:08.1 11:17/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMBER BOSWELL WEATHERFORD TX 20 43 36   26:33.3 26:37.0 0:03.6 8:32/M
2 EVA IGUARAN BURLESON TX 223 43 40 0:37.7 27:11.0 27:12.3 0:01.2 8:44/M
3 MELISSA DIAZ FORT WORTH TX 40 42 55 1:56.5 28:29.8 28:34.8 0:04.9 9:10/M
4 GABRIELA GARCIA FORT WORTH TX 244 41 88 5:22.7 31:56.0 32:32.6 0:36.6 10:16/M
5 SHELLEY CONNELL FLOWER MOUND TX 35 44 92 6:02.0 32:35.3 32:35.3 10:29/M
6 KELLY SMITH FORT WORTH TX 146 41 107 7:03.3 33:36.6 33:43.5 0:06.9 10:48/M
7 KELLI SEDERAVICIUS ARLINGTON TX 140 44 147 15:50.4 42:23.7 42:42.8 0:19.0 13:38/M
8 BELINDA HERNANDEZ BLUE MOUND TX 65 42 193 32:28.9 59:02.3 59:19.7 0:17.4 18:59/M
9 CHELSEY ROUSE NORTH RICHLAND HILLS TX 135 43 197 41:26.5 1:07:59.8 1:08:29.4 0:29.5 21:52/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARK MILLER CARROLLTON TX 98 41 6   20:28.9 20:29.7 0:00.8 6:35/M
2 RYAN JONES WATAUGA TX 184 44 31 5:30.6 25:59.5 26:06.0 0:06.4 8:21/M
3 DAN HOWELL WATAUGA TX 222 42 41 6:46.0 27:14.9 27:18.9 0:04.0 8:45/M
4 ADAM NOGGLE FORT WORTH TX 227 40 77 10:33.1 31:02.0 31:15.6 0:13.5 9:59/M
5 CYRILL KELLERHALS KENNEDALE TX 240 43 108 13:11.9 33:40.8 33:50.6 0:09.8 10:50/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 AMY HUSEMAN ARCHER CITY TX 69 46 43   27:28.6 27:37.0 0:08.3 8:50/M
2 LILY PLEITEZ DALLAS TX 242 49 53 0:48.5 28:17.2 28:17.2 9:06/M
3 KRISTEN KELLERHALS KENNEDALE TX 239 46 59 1:43.6 29:12.3 29:21.7 0:09.4 9:23/M
4 TAMMI KEEN SPRINGTOWN TX 74 47 61 1:55.5 29:24.2 29:29.3 0:05.0 9:27/M
5 KINDLE TUIN FORT WORTH TX 160 45 62 2:03.5 29:32.1 29:38.0 0:05.8 9:30/M
6 NIKOLE ANDRIES COLLEYVILLE TX 7 47 70 2:48.2 30:16.8 30:28.8 0:12.0 9:44/M
7 ELISSA STOVER DALLAS TX 213 47 71 2:54.6 30:23.3 30:31.7 0:08.3 9:46/M
8 CAROLE ROPER WYLIE TX 131 46 89 4:52.6 32:21.3 32:21.5 0:00.2 10:24/M
9 ERIN MORGAN FORT WORTH TX 102 48 106 6:00.4 33:29.1 33:32.0 0:02.9 10:46/M
10 DI WARNER ARLINGTON TX 168 45 110 6:17.8 33:46.5 34:06.0 0:19.5 10:51/M
11 MICHELLE FORD AZLE TX 51 47 116 6:59.2 34:27.9 34:51.3 0:23.3 11:05/M
12 TINA ALVARADO MINERAL WELLS TX 2 48 131 9:48.5 37:17.1 37:33.9 0:16.7 11:59/M
13 CYNTHIA CHACON ARLINGTON TX 28 45 140 11:48.9 39:17.5 39:39.2 0:21.7 12:38/M
14 TRAYSA PERRY NORTH RICHLAND HILLS TX 191 46 145 14:43.1 42:11.8 42:25.0 0:13.2 13:34/M
15 RHONDA SAMPLE FORT WORTH TX 137 49 158 16:36.2 44:04.9 44:14.8 0:09.8 14:10/M
16 JENNIFER THOMPSON GRAPEVINE TX 159 47 159 17:05.9 44:34.5 44:50.0 0:15.5 14:20/M
17 KATHY NELSON NORTH RICHLAND HILLS TX 209 46 175 21:22.3 48:51.0 49:25.9 0:34.9 15:42/M
18 RENEE BAKER GRAND PRAIRIE TX 13 47 192 31:29.9 58:58.5 59:27.8 0:29.2 18:58/M
19 MELANIE LAFORTUNE ARGYLE TX 81 47 196 36:13.1 1:03:41.8 1:04:07.6 0:25.7 20:29/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEFF BRUMMETT TIM BEAN TX 23 49 11   22:15.9 22:19.5 0:03.5 7:09/M
2 MICHAEL HUNWICK KELLER TX 203 49 46 5:17.7 27:33.7 27:39.2 0:05.5 8:52/M
3 MATTHEW VINT GRAND PRAIRIE TX 165 49 69 7:46.3 30:02.2 30:13.7 0:11.4 9:39/M
4 JOHN SHIPP FT. WORTH TX 141 47 114 11:52.9 34:08.9 34:12.2 0:03.2 10:59/M
5 OSARETIN OKORO ARLINGTON TX 211 47 115 12:11.6 34:27.5 34:42.9 0:15.4 11:05/M
6 ANDREW DECKER ALEDO TX 38 48 118 12:39.6 34:55.6 35:05.8 0:10.2 11:14/M
7 JEFFREY BARROW FORT WORTH TX 15 47 126 14:00.9 36:16.9 36:23.9 0:07.0 11:40/M
8 JASON ORTIZ BENBROOK TX 117 49 182 30:13.8 52:29.8 52:50.0 0:20.1 16:53/M
9 STEVEN COX SOUTHLAKE TX 37 45 186 31:12.3 53:28.3 53:54.1 0:25.8 17:12/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ROXANNE SOUTH TOM BEAN TX 149 52 18   23:39.2 23:41.8 0:02.6 7:36/M
2 BECKY CARUSO DALLAS TX 26 52 34 2:44.8 26:24.0 26:25.8 0:01.8 8:29/M
3 JAMIE MILLER SUNNYVALE TX 96 52 54 4:38.1 28:17.3 29:57.0 1:39.6 9:06/M
4 KIM KUO FORT WORTH TX 232 51 75 7:12.9 30:52.1 30:56.4 0:04.2 9:55/M
5 SANDRA HOUSE WATAUGA TX 228 54 76 7:16.1 30:55.3 31:02.9 0:07.6 9:56/M
6 SUZANNE MCDOLE MANSFIELD TX 208 50 83 7:50.1 31:29.3 31:49.1 0:19.8 10:07/M
7 AMY LUCAS KELLER TX 86 54 93 8:59.2 32:38.4 32:47.7 0:09.3 10:30/M
8 GUADALUPE FRIAS FORT WORTH TX 54 53 109 10:04.9 33:44.1 33:54.4 0:10.3 10:51/M
9 JENNY GRISSOM HASLET TX 63 52 111 10:20.3 33:59.5 34:12.5 0:13.0 10:56/M
10 TERESE HUNWICK KELLER TX 204 53 124 11:54.3 35:33.5 36:06.1 0:32.6 11:26/M
11 SANDRA VINT GRAND PRAIRIE TX 166 53 134 13:56.0 37:35.2 37:48.0 0:12.8 12:05/M
12 MOLLY MACKDANZ GRAND PRAIRIE TX 88 50 139 15:13.7 38:52.9 39:03.6 0:10.7 12:30/M
13 HOLLY BROSAM FORT WORTH TX 22 52 153 19:30.5 43:09.7 43:24.8 0:15.1 13:52/M
14 CAROLYN RENFRO FORT WORTH TX 127 54 156 19:56.2 43:35.4 43:59.1 0:23.6 14:01/M
15 ALLISON MAZZOLA FORT WORTH TX 90 53 166 22:43.7 46:22.9 46:54.2 0:31.3 14:55/M
16 TAMMY DIXON FLOWER MOUND TX 41 52 167 23:01.6 46:40.8 46:45.3 0:04.4 15:00/M
17 APRIL PACKER LEWISVILLE TX 119 50 198 44:58.1 1:08:37.3 1:09:03.5 0:26.2 22:04/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RON WILLIAMSON FLOWER MOUND TX 226 53 9   21:54.3 21:54.9 0:00.5 7:03/M
2 ANTHONY MAZZOLA FORT WORTH TX 91 52 10 0:12.8 22:07.2 22:07.3 0:00.1 7:07/M
3 JAVIER PENA FORT WORTH TX 121 53 17 1:38.9 23:33.3 23:36.5 0:03.1 7:34/M
4 THOMAS GWIN FORT WORTH TX 220 53 22 2:30.0 24:24.4 24:28.7 0:04.3 7:51/M
5 LANCE MILLER SUNNYVALE TX 97 51 23 2:50.0 24:44.3 26:23.7 1:39.3 7:57/M
6 MIKE DONNELLY GRANBURY TX 182 53 57 7:05.4 28:59.8 29:04.5 0:04.6 9:19/M
7 JUAN MANUEL HUERTA SANCHEZ ARLINGTON TX 68 53 146 20:28.7 42:23.1 42:43.0 0:19.9 13:38/M
8 PETER PONCE ARLINGTON TX 124 51 160 22:55.4 44:49.8 45:04.0 0:14.2 14:25/M
9 PAUL NELSON NORTH RICHLAND HILLS TX 210 51 176 27:07.3 49:01.7 49:36.6 0:34.9 15:46/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 FRANCES MCKISSICK IRVING TX 93 57 28   25:09.0 25:14.5 0:05.4 8:05/M
2 BRENDA WALKER CRESSON TX 194 55 56 3:33.2 28:42.2 28:48.3 0:06.0 9:14/M
3 KAREN HARTZ KELLER TX 64 58 82 6:14.7 31:23.7 31:27.4 0:03.7 10:05/M
4 COLLEEN FILAK KELLER TX 49 59 96 7:32.1 32:41.1 32:48.7 0:07.6 10:31/M
5 RHONDA FOULDS JUSTIN TX 53 56 97 7:34.8 32:43.8 33:08.0 0:24.1 10:31/M
6 MARY STAFFELD BENBROOK TX 193 59 99 7:42.5 32:51.5 33:19.9 0:28.3 10:34/M
7 REBECCA PEPPERS FORT WORTH TX 189 55 112 8:54.2 34:03.2 34:03.2 10:57/M
8 MONICA HODGES WEATHERFORD TX 231 57 122 10:19.5 35:28.6 35:33.8 0:05.1 11:24/M
9 SARAH BRITT-BUSH ARLINGTON TX 21 58 135 12:27.2 37:36.3 38:02.3 0:26.0 12:05/M
10 ALDA OLLACTILLIUM FORT WORTH TX 114 58 144 16:27.1 41:36.1 42:01.2 0:25.0 13:23/M
11 CAROL MURRAY FORT WORTH TX 104 59 148 17:18.5 42:27.5 42:51.5 0:23.9 13:39/M
12 KEELA NARRAMORE GRANBURY TX 107 56 149 17:31.7 42:40.7 43:11.7 0:30.9 13:43/M
13 MICHELE BOIRE MIDLOTHIAN TX 19 59 152 17:55.9 43:04.9 43:24.1 0:19.2 13:51/M
14 JANETTE ATKINSON FORT WORTH TX 10 58 164 20:13.3 45:22.4 45:30.7 0:08.3 14:35/M
15 ANGIE LIRA THE COLONY TX 84 57 180 25:25.1 50:34.1 51:15.6 0:41.5 16:16/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHRIS HODGES WEATHERFORD TX 230 57 7   21:29.0 21:29.0 6:54/M
2 JAMES SMITH AZLE TX 143 56 13 1:08.9 22:37.9 22:39.8 0:01.8 7:16/M
3 HENRYK WOZNICZKA FORT WORTH TX 176 57 15 2:02.0 23:31.0 23:32.7 0:01.7 7:34/M
4 MARK HILL BURLESON TX 66 57 19 2:22.7 23:51.7 23:52.7 0:00.9 7:40/M
5 DAN NABERHAUS ARLINGTON TX 105 57 24 3:18.4 24:47.4 24:48.0 0:00.6 7:58/M
6 ROBERT GRAND-LIENARD ROCKWALL TX 61 57 27 3:34.2 25:03.2 25:08.1 0:04.9 8:03/M
7 FRIKKIE SWARDT HASLET TX 156 55 29 3:42.3 25:11.3 25:13.4 0:02.0 8:06/M
8 JAMES NARRAMORE GRANBURY TX 106 55 33 4:47.1 26:16.1 26:16.9 0:00.7 8:27/M
9 JIM WISELY ARGYLE TX 174 57 179 28:11.4 49:40.4 50:14.8 0:34.4 15:58/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GLENNA STUART ROBY TX 155 60 49   27:45.1 27:53.1 0:08.0 8:55/M
2 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 205 61 72 2:48.9 30:34.0 30:38.8 0:04.8 9:50/M
3 KAREN JOHNSON ALVARADO TX 235 62 98 5:05.7 32:50.9 32:53.9 0:03.0 10:33/M
4 JILL SMITH N RICHLAND HILLS TX 144 60 102 5:30.9 33:16.0 33:40.0 0:23.9 10:42/M
5 TAMMY LEHMAN CROWLEY TX 83 60 117 6:57.3 34:42.4 34:56.5 0:14.0 11:09/M
6 CAROL STANK SAGINAW TX 152 63 141 12:07.8 39:53.0 40:12.9 0:19.9 12:49/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRAD NOWLIN FORT WORTH TX 110 62 38   26:59.0 27:01.5 0:02.5 8:41/M
2 MARK ELLEDGE FORT WORTH TX 237 62 67 2:52.1 29:51.1 29:56.7 0:05.6 9:36/M
3 GREGORY WALKER CRESSON TX 195 60 90 5:25.3 32:24.3 32:31.1 0:06.7 10:25/M
4 DAN JACOBS FLOWER MOUND TX 206 63 113 7:05.7 34:04.7 34:25.1 0:20.4 10:57/M
5 DOUGLAS WELLS ARLINGTON TX 169 63 194 32:30.3 59:29.4 59:52.1 0:22.7 19:08/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KIM BLAKE HURST TX 18 65 138   38:27.1 38:55.5 0:28.3 12:22/M
2 ANITA WHEELER ARLINGTON TX 170 66 172 9:20.0 47:47.2 47:55.2 0:08.0 15:22/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVE GOODRICH POOLVILLE TX 60 69 39   27:05.3 27:08.5 0:03.1 8:43/M
2 CALVIN KIMBROUGH FORT WORTH TX 76 66 42 0:21.8 27:27.1 27:30.4 0:03.2 8:50/M
3 MIKE PICARD PLANO TX 123 66 64 2:35.7 29:41.1 29:44.4 0:03.3 9:33/M
4 WALTER WILSON FORT WORTH TX 229 65 171 20:06.1 47:11.5 47:25.7 0:14.2 15:10/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JEAN PARK ARLINGTON TX 234 74 119   35:05.3 35:12.1 0:06.7 11:17/M
2 LINDA SCOTT WEATHERFORD TX 139 70 151 7:48.5 42:53.9 43:14.7 0:20.8 13:47/M
3 CARMEN FLORES HALTOM CITY TX 202 72 165 10:22.3 45:27.6 45:48.2 0:20.5 14:37/M
4 BETSY VENEZIANO CARROLLTON TX 216 74 168 11:38.1 46:43.4 46:51.6 0:08.2 15:01/M
5 JOSETTE GIVENS FORT WORTH TX 58 72 170 12:03.5 47:08.9 47:11.2 0:02.2 15:09/M
6 SHERYL WOODS FT. WORTH, TX 175 72 187 18:24.2 53:29.5 53:49.9 0:20.3 17:12/M
7 SANDRA NOLAN ARLINGTON TX 109 70 188 18:39.8 53:45.1 54:12.5 0:27.3 17:17/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JIM SANSONE ARLINGTON TX 138 70 25   24:49.9 24:53.3 0:03.3 7:59/M
2 JACK ENGLANT EULESS TX 48 71 50 3:02.8 27:52.8 27:57.5 0:04.6 8:58/M
3 LARRY FLINN FORT WORTH TX 50 71 80 6:20.2 31:10.2 31:26.0 0:15.8 10:01/M
4 JOHN ROSS FORT WORTH TX 221 72 87 6:55.7 31:45.7 32:10.6 0:24.9 10:13/M
5 JAMES PERRY FORT WORTH TX 190 74 128 11:35.9 36:25.9 36:39.5 0:13.6 11:43/M
6 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 71 70 142 15:36.4 40:26.4 40:51.0 0:24.6 13:00/M
7 PHILLIP JACKSON NORTH RICHLAND HILLS TX 233 73 143 16:42.1 41:32.1 41:55.1 0:23.0 13:21/M
8 TOM DONALDSON ARLINGTON TX 43 71 162 20:18.1 45:08.1 45:30.3 0:22.2 14:31/M
9 JOHN ANKENY ARGYLE TX 8 72 195 38:49.9 1:03:39.9 1:04:05.3 0:25.4 20:28/M
Top

Female 75 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARY KAPLAN SUNRISE BEACH TX 197 80 137   38:05.1 38:05.4 0:00.3 12:15/M
2 JOANNA MCCLELLAN ARLINGTON TX 224 78 157 5:47.7 43:52.9 43:52.9 14:06/M
3 SUSAN FORTIN ARLINGTON TX 52 75 181 13:37.7 51:42.8 52:10.4 0:27.5 16:37/M
Top

Male 75 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BOB TEUTSCH KELLER TX 157 75 37   26:33.8 26:36.0 0:02.1 8:32/M
2 KEN BREWER ARLINGTON TX 179 82 103 6:44.2 33:18.1 33:22.2 0:04.1 10:42/M
3 JAMES BIRCHER FORT WORTH TX 200 77 155 16:59.9 43:33.8 43:53.3 0:19.4 14:00/M
4 JOHN NOLAN ARLINGTON TX 108 77 173 21:25.9 47:59.8 48:28.2 0:28.4 15:26/M
5 MICHAEL FORTIN ARLINGTON TX 236 75 178 22:58.5 49:32.4 49:59.2 0:26.7 15:56/M